Strona wykorzystuje pliki cookies ! Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Logo

NTR logo

demo

Tel. 531-722-333

E-mail: biuro@ntr-polska.pl

skype youtube Twitter googleplus facebook skype

FAQ (ang. Frequently Asked Questions) - często zadawane pytania

Naprawiamy narzędzia skrawające składane na płytki wymienne. Naprawiamy takie narzędzia jak: noże tokarskie, wytaczaki, kasety wymienne, wiertła składane, frezy trzpieniowe, frezy nasadzane (głowice frezarskie), frezy jeżowe, frezy tarczowe i wiele innych narzędzi. Naprawiamy narzędzia katalogowe i specjalne, bez względu na rodzaj, typ czy producenta narzędzia.
Naprawie podlega część robocza narzędzia, czyli w szczególności regenerowane i odtwarzane są gniazda płytek wymiennych. W procesie naprawy, we wszystkich przypadkach, odtwarzane są otwory do doprowadzenia chłodziwa. Po naprawie i zainstalowaniu płytek narzędzie jest gotowe do pracy na maszynie.
Tak, prosimy przesłać na nasz adres e-mail zdjęcie uszkodzonego narzędzia oraz podać jego wymiary, oznaczenie producenta i krótki opis uszkodzeń (ewentualnie rysunek, jeśli jest to narzędzie specjalne i ma zostać zregenerowane wg wskazanych tolerancji wymiarowych).
W przypadku naprawy narzędzi składanych ofertę przysyłamy najczęściej w ten sam dzień, najpóźniej w następny dzień roboczy. W przypadku naprawy oprawek napędzanych lub innego oprzyrządowania czas oczekiwania na ofertę często zależy od dostępności części zamiennych na rynku. Po otrzymaniu takiego zapytania potwierdzimy czas oczekiwania na ofertę. Wycena produkcji narzędzi specjalnych zajmuje średnio 1-3 dni roboczych.
Przesyłka powinna zawierać narzędzie wraz z kompletem części zamiennych niezbędnych do wyposażenia jednego gniazda (najczęściej są to płytka + śrubka). Części zamienne zostaną zwrócone wraz z narzędziem po regeneracji. Paczka powinna zawierać także Państwa dane kontaktowe wraz z adresem e-mail, na który będzie można przesłać wycenę usługi regeneracji. Adres dostawy dostępny jest w zakładce „kontakt”.
Stosowane przez nas technologie i prawie 40-letnie doświadczenie pozwalają na naprawę narzędzi niemal w każdym przypadku. Naprawa narzędzi jest możliwa nawet przy takich uszkodzeniach jak wyrwane gniazda, gdzie wydaje się, że takie narzędzie nadaje się tylko na złom. Najczęściej trafiają do nas do naprawy narzędzia z urwanymi i zaklinowanymi śrubami, odkształconymi i zdeformowanymi gniazdami, czy właśnie z całkowicie wyrwanymi gniazdami. Tego typu uszkodzenia są przez nas naprawiane, gniazda są odtwarzane i po naszej regeneracji narzędzie wygląda i pracuje jak nowe.
Oferujemy terminy realizacji dogodne dla naszych klientów. Jeśli potrzebują Państwo naprawy narzędzi składanych w krótszym terminie niż standardowy, wówczas istnieje także możliwość zlecenia usługi przyspieszonej, tak aby narzędzia były dostarczone do Państwa w najkrótszym możliwym czasie. W przypadku naprawy oprawek napędzanych termin realizacji jest zależny od dostępności części zamiennych. W przypadku produkcji narzędzi specjalnych termin zależy od stopnia skomplikowania i pracochłonności dla danego narzędzia. W sprawie szczegółów prosimy o kontakt.
Przy zamówieniu powyżej 500 zł netto transport do usługobiorcy jest GRATIS (do 30kg). Przy zamówieniu poniżej 500zł netto koszt transportu (do 30kg) wynosi jedynie 15zł netto i jest doliczany do faktury VAT. W przypadku transportu ciężkich paczek (pow.30kg) czy palet prosimy o kontakt w celu ustalenia szczegółowych warunków.
Naprawiamy praktycznie wszystkie narzędzia składane dostępne na rynku, wykonane przez dowolnego producenta. Do najczęściej naprawianych przez nas należą narzędzia takich producentów jak: Sandvik, Kennametal, Widia, Iscar, Walter, Seco, Mitsubishi, Komet, Sumitomo, Ceratizit, Stellram, Taegutec, Pramet i wielu innych.
Tak. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i stosowaniu najnowszych technologii jesteśmy w stanie zagwarantować, że dane narzędzie po naszej naprawie będzie wyglądało i pracowało jak nowe.
Jest to uzależnione od typu chwytu i rodzaju uszkodzeń. Każde zapytanie jest oceniane indywidualnie, dlatego też prosimy o wysyłanie takich zapytań na nasz adres e-mail.
Tak, naprawiamy narzędzia bez względu na typ czy rodzaj chwytu. Nawet jeśli narzędzie jest częścią większego modułu na nietypowym chwycie to wówczas mamy możliwość wykonania odpowiedniego przyrządu do mocowania i naprawy takiego narzędzia.
Tak. Specyfika procesu regeneracji narzędzi składanych pozwala na dość swobodną modyfikację narzędzi. Możemy zmieniać kluczowe wymiary narzędzia (średnice, długości, kąty, itd.) bądź modyfikować gniazda np. pod płytki innego producenta. Dość często również klienci proszą o wstawianie dodatkowych gniazd do narzędzia (np. płytka fazująca do wiertła składanego). Taka modyfikacja jak najbardziej w większości przypadków jest możliwa.
Dzięki naszemu doświadczeniu rzeczywiście jesteśmy w stanie naprawić praktycznie każde najbardziej zniszczone narzędzie. W galerii zdjęć można znaleźć przykłady naszych napraw, gdzie widać jak mocno uszkodzone narzędzia udało nam się uratować. Po naprawie narzędzia wyglądają i pracują jak nowe.
Największą korzyścią dla klienta jest ogromna oszczędność w gospodarce narzędziowej, którą uzyskuje się dzięki regeneracji narzędzi. Do tego zapewniamy profesjonalną obsługę, wsparcie techniczne i korzystne warunki współpracy. Pracując z nami macie Państwo pewność, że po drugiej stronie jest solidny i godny zaufania partner.
Sugerujemy konwersję gniazd w naszej firmie pod daną ogólnodostępną płytkę skrawającą. Nasi klienci często konwertują narzędzia pod najbardziej popularne płytki ISO.
Tak, naprawa narzędzi składanych przynosi oszczędności nawet do 65% w stosunku do kosztu zakupu nowych narzędzi. Wycena narzędzi składanych jest zupełnie bezpłatna, dlatego też prosimy o przesłanie do nas zapytania i sprawdzenie jaką oszczędność w danym przypadku można uzyskać.
Rzeczywiście to pytanie bardzo często się powtarza. Tak, są w 100% autentyczne i zaręczamy, że w każdym przypadku przed i po regeneracji na zdjęciu jest jedno i to samo narzędzie. Różnica w kolorze narzędzi wynika z procesu naprawy, gdzie w ostatnim etapie narzędzia są poddawane mikropiaskowaniu.